Як отримати сертифікат вакцинації: 3 способи

Залежно від того, які документи та телефон/смартфон у вас є, сертифікати вакцинації можна отримати кількома способами.

1. Через додаток Дія в смартфоні

Установіть додаток Дія на ваш смартфон, використовуючи ідентифікацію через банківську карту, або кваліфікований електронний підпис (КЕП), якщо він у вас є.

Після проходження верифікації додаток підтягне ваші електронні документи. Це може бути ID паспорт (український), закордонний біометричний паспорт, водійські права, картка платника податків.

У додатку перейдіть до вкладки Послуги та натисніть меню COVID-сертифікати. Далі дотримуйтесь інструкції.

Після того, як додаток підтягне ваші сертифікати вакцинації (внутрішній та міжнародний), зробить скрін екрану сертифікатів з вашим фото, та QR-кодом.

У випадку, коли ви зробили тільки перше щеплення дводозної вакцинації, в додадку Дія є можливість завантажити і цей сертифікат (жовтий сертифікат, термін дії якого 120 календарних днів).

Після того, як ви отримаєте другу дозу вакцини, вам потрібно буде видалити із додатка Дія перший сретифікат і запросити сертифікат знову. За кілька хвилин підтягнеться повний сертифікат (зелений сертифікат з терміном дії 365 діб).

Важливо:

якщо додаток підтягнув тільки картку платника податків, це означає, що інших електронних документів у вас не має, або з ними  трапилися якись проблеми. Через це ви не зможете отримати сертифікати вакцинації у додатку Дія. Щоб отримати сертифікат вакцинації, перейдіть до способу 2 або 3.

 

2. Отримати сертифікат вакцинації на сайті Дія

Для цього вам необхідно мати КЕП. Його можна безкоштовно отримати онлайн власникам банківських карток Приват банку. Якщо ви ФОП, то зможете скористатися вашим цифровим підписом.

Також КЕП можна отримати в податковій інспекції, але для цього треба прийти особисто. Такий підпис видається на 2 роки.

За допомогою КЕП авторизуйтеся на порталі Дія.

Далі натисніть Отримати сертифікат та підпишіть згоду на обробку ваших особистих даних. Через деякий час, коли ваші сертифікати будуть знайдені в реєстрі вакцинації, ви отримаєте повідомлення на електронну пошту. Можете роздрукувати сертифікати, або використовувати в електронному вигляді.

Відео
Як отримати COVID-сертифікат у Дії

3. Отримати сертифікати вакцинації у сімейного лікаря

Зверніться до вашого сімейного лікаря.

Термін отримання паперового COVID-сертифікату вакцинації з печаткою лікаря та медичного закладу в середньому триває 5 робочих днів, залежно від медичного закладу, до якого ви звернулися.

Cертифікат про щеплення проти COVID-19

Так виглядає міжнародний сертифікат про щеплення проти COVID-19.

Поліклініки